Americké fastfoody čelí skandálu s prošlým masem

BurgerAmerické řetězce rychlého občerstvení McDonald’s, KFC i Pizza Hut v Číně se nyní potýkají se skandálem, do svých výrobků zpracovávaly prošlé maso. Hovězí a kuřecí s údajně prošlou lhůtou jim dodávala místní společnost Husi Food, informují zahraniční média. Řetězce uvedly, že s uvedenou firmou ukončí okamžitě spolupráci; čínským zákazníkům se omluvily.

Společnost McDonald’s podle serveru listu USA Today uveřejnila svou reakci. Uvedla, že „potraviny pro ně mají tu nejvyšší prioritu“ a že „nebudou tolerovat nelegální jednání“.

„Přítel mi zavolal a řekl mi, ať nejím nic od McDonald’s – minutu poté, co jsem si tu objednala kuřecí hamburger. Ale co mohu dělat? Už jsem si objednala a pospíchám. Ano, mám obavu o své zdraví. Zkusím se tomuhle jídlu alespoň na nějakou dobu vyhýbat. Jsem touhle firmou vážně zklamaná,“ uvedla čtyřiadvacetiletá Čchen Lu v restauraci McDonald’s v Šanghaji.

V Číně jsou americké řetězce rychlého občerstvení velmi rozšířené a oblíbené. V uplynulých dvou letech se však objevilo už více zpráv o problémech s kvalitou surovin v některých z těchto poboček.

 

zdroj: ČTK