Zemřel nejbohatší Ital a výrobce Nutelly Michele Ferrero

Michele FerreroMichele Ferrero zdědil po svém otci předpis na pomazánku z lískových oříšků a kakaa, kterou pojmenoval Nutella.

Ve věku 89 let zemřel v sobotu nejbohatší člověk Itálie Michele Ferrero, jenž stál v čele potravinářského impéria, které je například výrobcem čokoládové pomazánky Nutella. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zmíněnou firmu.

Michele Ferrero.Michele Ferrero skonal v Monaku po několikaměsíční nemoci. Italský prezident Sergio Mattarella vyzdvihl Ferrera jako jednoho ze zástupců italského průmyslu, který „neustále předbíhal svou dobu díky inovativním výrobkům a díky své houževnaté práci“.

Michele Ferrero zdědil po svém otci Pietrovi malý cukrářský podnik a předpis na pomazánku z lískových oříšků a kakaa, kterou v roce 1964 lehce upravil a pojmenoval Nutella s cílem vyvážet ji do celé Evropy. Úspěch byl okamžitý a firma poté přišla s dalšími zdařilými čokoládovými výrobky, jako bylo Kinder vajíčko s překvapením nebo luxusní pralinky Ferrero Rocher.

V současné době koncern zaměstnává 22 tisíc lidí po celém světě. V jedenácti továrnách rozmístěných v různých zemích se ročně vyrobí 365 tisíc tun pomazánky Nutella.

Ferrero Rocher.Michele Ferrero v roce 2011 předal vedení firmy svému synovi Giovannimu, jemuž je nyní padesát let. Stalo se tak poté, co starší syn a zamýšlený dědic společnosti Pietro podlehl infarktu v Jihoafrické republice.

Časopis Forbes odhaduje majetek rodiny Ferrerových na 23,4 miliardy dolarů a řadí ji na 30. místo v seznamu nejbohatších lidí světa.

 

Zdroj: ČTK