Tři druhy brambor, med, křepelčí vejce. Soutěž o nejlepší salát

bramborový salátBramborový salát s červenou řepou, jarní cibulkou, jablky a matesy, zdobený strouhaným vajíčkem a kaviárem se stal vítězným pokrmem při víkendovém mistrovství ČR v přípravě této oblíbené štědrovečerní přílohy v Mratíně u Prahy. V juniorské kategorii s ním zvítězila trojice učňů poděbradského odborného učiliště. Mezi dospělými připravil nejlepší salát stejně jako loni tým kuchaře Martina Pánka, který ho dělal ze tří druhů brambor, zeleniny, křepelčích vajec a ochutil ho medem.

Do Mratína se na mistrovství každoročně sjíždí týmy z celé republiky. „Každý má na přípravu salátu hodinu, přičemž suroviny musí mít už připravené. Podmínkou při přípravě salátu je i to, že musí obsahovat vařené brambory a majonézu, jinak se ve fantazii meze nekladou,“ uvedla ředitelka mistrovství Alena Syslová.

Doplnila, že tým veterináře a farmáře Pánka zvítězil v soutěži už po několikáté. „Pan Pánek nám prozradil, že několik dní předem máčí brambory v mléce, polévá cibuli svařenou vodou a vejce vaří několik dní předem,“ uvedla Syslová. Letošním překvapením byl ale tým poděbradských učňů s „velmi neobvyklou kreaci, na kterou si zřejmě troufnou jen opravdu zručné hospodyňky“. Porota hodnotila u salátů nejen chuť, ale i vůni, vzhled a originalitu.

„Oceňuji originalitu, ale co se týče bramborového salátu a jeho chutě, tam preferuji klasiku. Ale rozhodla celá porota,“ uvedl k výsledkům jeden z porotců herec a režisér Jakub Kohák.

Bramborový salát v podání poděbradských učňů má přitom k tradičnímu salátu relativně daleko. Kuchaři k jeho přípravě použili brambory ve slupce a mrkev dopředu uvařené v silném vývaru. Předem uvařili s cukrem, citronem, novým kořením a celým pepřem i červenou řepu. Na zdobení salátu pak použili tvarovač. Spodní vrstvu vytvořili z brambor nakrájených na kostičky a smíchaných s majonézou a ochucených solí, pepřem, octem a citronovou šťávou. Následovaly vrstvy kostiček červené cibulky a najemno nakrájených matesů. Dál kuchaři vrstvili nahrubo nastrouhanou mrkev, kolečka jarní cibulky, oloupaná a spařená jablka a nahrubo nastrouhanou, osolenou a opepřenou červenou řepu. Závěrem nastrouhali bílky, které ozdobili nastrouhanými žloutky a světlým a tmavým kaviárem.

Soutěž se v Mratíně koná osmým rokem a o titul nejlepší bramborový salát bojují tříčlenné týmy. Jejich saláty podle Syslové musí nejen dobře vypadat a vonět, ale musí být i mistrovsky nazdobeny a chuťově vyváženy. V minulých letech překvapily například recepty obsahující slaninu v čokoládě nebo pět druhů cibule, doplnila ředitelka soutěže.

Zdroj: ČTK