Nejlepší restaurací je La Degustation Bohême Bourgeoise

LDBBNejlepší českou restaurací je pražská La Degustation Bohême Bourgeoise s šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem. V devátém vydání ročenky Top restaurace týdeníku Euro získala jako jediná z posuzovaných absolutní hodnocení od nezávislé poroty.

Loni byla nejlepší restaurací vyhlášena pražská Le Terroir šéfkuchaře Jana Punčocháře; ta však letos končí, proto se do pořadí nedostala.

Vítězná restaurace získala jako jediná na desetistupňové škále hodnocení nejvyšší možný počet bodů. Restaurace také letos znovu obhájila jednu michelinskou hvězdu, která se uděluje podnikům s kvalitním jídlem za rozumnou cenu. Prestižní ocenění získává pravidelně od roku 2012.

V žebříčku týdeníku Euro letos bodovaly i podniky, které byly založeny nedávno. V královské kategorii fine dining se v těsném závěsu za La Degustation umístila Grand Cru se šéfkuchařem Punčochářem. Vítězství v kategorii evropská kuchyně si odnáší restaurant Story z pražských Petřin. Těsně za ním skončil další nováček ročenky Pot-au-Feu. Nejlepším podnikem mimo českou metropoli je brněnská Simplé. Kategorii světové kuchyně ovládla zavedená restaurace Angličana Paula Daye Sansho.

Jediným, kdo obhájil loňské vítězství, je bar Hemingway. Těsně za ním se umístil bar L’Fleur. Nezávislá porota poprvé posuzovala i kvalitu kaváren a za nejlepší vyhlásila pražský Ema Espresso Bar.

 

Zdroj: ČTK