Čeští a moravští vinaři získali v Izraeli devět medailí

Image courtesy of KEKO64 at FreeDigitalPhotos.netTuzemská vína jsou úspěšná i na celosvětových vinařských soutěžích.

Vinaři z České republiky získali devět medailí na jedné z prvních letošních velkých mezinárodních soutěží Terravino v Izraeli. Velkou zlatou získalo Vinařství Chateau Lednice, a. s., za slámové víno Grand Chateau Hibernal ročníku 2012. Uvedlo to Národní vinařské centrum.

Zlatou medaili získal Bohemia Sekt za svůj Sekt Prestige Brut z roku 2011. Mezi oceněnými jsou ještě Znovín Znojmo, Vinařství Štěpán Maňák, Sonberk a Habánské sklepy.

„Pozoruhodný je úspěch Štěpána Maňáka, který medailově uspěl se všemi svými soutěžícími víny včetně jediného červeného z našich,“ uvedl technický delegát soutěže Luboš Bárta.

Cenný je podle něj i úspěch Bohemia Sektu, jehož Bohemia Sekt Prestige Brut 2011 získal titul šampiona mezi šumivými víny. Až za ním skončila vína z Champagne, španělské cavy i izraelská šumivá vína.

V devátém ročníku přehlídky TERRAVINO Mediterranean International Wine Challenge soutěžilo celkem 443 soutěžních vzorků ze 17 zemí včetně pořadatelské, 65 procent vzorků bylo z Izraele, 35 z ciziny. Členové odborné poroty udělili 136 medailí. Absolutním vítězem se stalo makedonské víno Chateau Kamnik Ten Barrels Cabernet Sauvignon 2011 Reserva.

 

Zdroj: ČTK